Wszystko o telewizji bliskiej Tobie!

9Jednym z istotnych aspektów w przypadku programów telewizyjnych jest oczywiście termin ich emisji na antenie. O ile w odniesieniu do telewizji analogowej było to jedno z najważniejszych kryteriów, które mogło zadecydować o popularności programu wśród widzów, to już osoby, które mają do swojej dyspozycji telewizję cyfrową mogą mieć na ten temat zupełnie inne zdanie. Tutaj kwestia terminu emisji programów telewizyjnych przedstawia się nieco inaczej, a widzowie mają do swojej dyspozycji szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym mogą obejrzeć interesujący ich program w dogodnej dla nich porze, niezależnie od terminu jego emisji.

W rzeczy samej dotyczy to także jak najbardziej i tych programów które emitowane są na żywo. Po pierwsze można po prostu ów program nagrać w celu późniejszego obejrzenia. Taka opcja dostępna była także dla użytkowników telewizji analogowej, ale już przewaga telewizji cyfrowej dotyczy chociażby wygody, z którą można dokonać nagrania czy też wysokiej jakości nagrania. Poza tym wcale nie ma konieczności dokonywania nagrania, można na przykład zatrzymać aktualnie oglądany program jeśli widz wie, że się na niego spóźni. Później wystarczy rozpocząć oglądanie od dowolnie wybranego przez siebie momentu, ale to jeszcze nie wszystko.

Może bowiem zdarzyć, się że nie zaprogramujemy nagrywania czy też nie zatrzymamy obrazu. Można tutaj już pominąć fakt, że w telewizji cyfrowej jak najbardziej możliwe jest zdalne zaprogramowanie dekodera w taki sposób, aby rozpoczął nagrywanie interesującego widza programu telewizyjnego. Istnieje jeszcze o wiele wygodniejsza opcja. Wystarczy sobie bowiem wyobrazić, że w każdej chwili mamy możliwość przewinięcia tego co jest aktualnie emitowane i obejrzenie programu, który został wyemitowany czy to kilka godzin czy nawet kilka dni temu.

Takie archiwum jest udostępniane przez samych operatorów, ale zakres dostępności owej usługi dotyczyć może tylko wybranych kanałów telewizyjnych, z reguły zresztą będą to kanały, które zaliczyć można do najbardziej popularnych wśród widzów. Z góry też określany jest moment, do którego widz może się w przypadku tego rodzaju usług cofnąć.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>