Wszystko o telewizji bliskiej Tobie!

7Możliwość wygodnego nagrywania programów telewizyjnych bezpośrednio na twardy dysk jest jedną z nowych funkcji telewizji cyfrowych. Funkcji, co możemy z całą pewnością dodać, które mogą się bardzo przydać. W najbardziej podstawowej formie nagrywać można po prostu te programy telewizyjne, które są emitowane w trakcie ich oglądania. Po naciśnięciu przycisku nagrania wystarczy jeszcze określić kiedy nagranie powinno się zakończyć.

W telewizji cyfrowej jest to domyślnie czas zakończenia emisji danego programu telewizyjnego. Jest to też najprostsza opcja z której do nagrywania programów można skorzystać. Wymogiem jest jak najbardziej po prostu posiadanie odpowiedniej klasy dekodera telewizyjnego oraz oczywiście pojemnego dysku twardego. Na pewno też pojawić może się możliwość dokładnego zaplanowania nagrywania programów telewizyjnych w przyszłości. Możemy zrobić to na podstawie informacji które znajdziemy w przewodniku telewizyjnym.

Aby nagrać wybrany czy wyszukany program wystarczy go tylko odpowiednio oznaczyć. Dodatkową opcją jest też nagrywanie całych serii, co można zrobić na przykład jeśli chcemy nagrać określony serial czy kolejne odcinki programu telewizyjnego. Zawsze też warto na sam koniec zajrzeć do listy zaplanowanych nagrań telewizyjnych. Wiele zależy tutaj od dekodera z którego korzystamy, ale w niektórych niemożliwe jest już jednoczesne nagrywanie kilku programów telewizyjnych, jeśli są one emitowane w tym samym czasie. W innych dekoderach można spotkać się z ograniczeniami odnośnie ilości jednocześnie nagrywanych programów telewizyjnych, jeśli emitowane są one o tej samej porze. Ograniczenie do określonej liczby pozycji.

Także wymogiem może być wtedy przełączenie dekodera w stan czuwania, o czym użytkownik zostanie poinformowany. Zwykle też nie ma problemu z jednoczesnym nagrywaniem jednego programu telewizyjnego i oglądaniem innego. Taką funkcjonalność miały często już zresztą także magnetowidy. Dodatkowo nagrywanie programów telewizyjnych można planować zdalnie przy wykorzystaniu swojego smartfona.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>