Wszystko o telewizji bliskiej Tobie!

Sprzęt i urządzenia

Telewizja cyfrowa to w pełni nowoczesna usługa, w ramach której możemy mieć dostęp do wielu dodatkowych opcji, standardowo niedostępnych dla użytkowników telewizji analogowej. Jedną z takich właśnie usług jest tak zwana domowa wypożyczalnia filmów, z której korzystać mogą użytkownicy telewizji cyfrowej. Wymaga to tylko i wyłącznie posiadania odpowiedniego abonamentu u określonego operatora. Co zrozumiałe tego rodzaju dodatkowe funkcje nie są dostępne dla wszystkich użytkowników.

Czytaj dalej

9Nowoczesna telewizja cyfrowa to także szereg wielu nowych funkcjonalności dostępnych dla użytkowników. Po pierwsze jest to na pewno zauważalna wyższa jakość obrazu telewizyjnego, do którego mają dostęp widzowie. Z całą pewnością jest to zresztą istotnym elementem samej technologii telewizji cyfrowej. Nadmienić warto przy tym, że widzowie mają do wyboru w zasadzie dwie różne wersje jeśli chodzi o jakość odbieranego obrazu telewizyjnego.

Czytaj dalej

Ceny co bardziej rozbudowanych pakietów telewizyjnych mogą przyprawiać o zawrót głowy, ale jednocześnie warto zauważyć, że dostajemy w tej cenie wyjątkowo atrakcyjny pakiet programowy. Niemniej jednak wielu użytkowników jest zainteresowanych tańszą opcją, którą często wybiera się po prostu na próbę, aby sprawdzić jak sprawuje się telewizja Zabrze oraz czy odpowiada nam poziom usług świadczonych przez konkretnego operatora telewizji cyfrowej.

W zależności od firmy, z której usług skorzystamy, mamy możliwość wybrania także i bardziej podstawowych pakietów, które będą już odpowiednio tańsze. Na pewno zdecydować należy się na określony pakiet startowy, co jest podstawą doboru kolejnych programów. Korzystający z usług mniejszych firm mogą takiego wyboru w ogóle nie mieć, bowiem dostępny może być w ich przypadku tylko i wyłącznie jeden pakiet startowy. Na uwagę na pewno zasługują pakiety dodatkowe. Wybór powinien być ściśle uwarunkowany nie tylko naszymi wymaganiami, ale także i sposobem w jaki chcemy z telewizji cyfrowej korzystać. Czytaj dalej

7Możliwość wygodnego nagrywania programów telewizyjnych bezpośrednio na twardy dysk jest jedną z nowych funkcji telewizji cyfrowych. Funkcji, co możemy z całą pewnością dodać, które mogą się bardzo przydać. W najbardziej podstawowej formie nagrywać można po prostu te programy telewizyjne, które są emitowane w trakcie ich oglądania. Po naciśnięciu przycisku nagrania wystarczy jeszcze określić kiedy nagranie powinno się zakończyć.

W telewizji cyfrowej jest to domyślnie czas zakończenia emisji danego programu telewizyjnego. Jest to też najprostsza opcja z której do nagrywania programów można skorzystać. Wymogiem jest jak najbardziej po prostu posiadanie odpowiedniej klasy dekodera telewizyjnego oraz oczywiście pojemnego dysku twardego. Na pewno też pojawić może się możliwość dokładnego zaplanowania nagrywania programów telewizyjnych w przyszłości. Możemy zrobić to na podstawie informacji które znajdziemy w przewodniku telewizyjnym. Czytaj dalej

9Nawet dostęp do dziesiątek różnego rodzaju kanałów telewizyjnych to czasem po prostu za mało. Dlatego też w przypadku telewizji cyfrowej pojawia się wiele dodatkowych usług interaktywnych, dzięki którym telewizor to idealne centrum domowej rozrywki. Nie tylko telewizja łuków ale także i gry interaktywne przyciągać mogą użytkowników przed ekran telewizora. Jeśli już o tym mowa, to różnego rodzaju gry interaktywne są często dosyć dobrą opcją dla najmłodszych użytkowników telewizji cyfrowej.

Opcja ta może być dodatkowo płatna, ale przy wyborze określonego pakietu telewizyjnego użytkownicy jak najbardziej mogą mieć do takich gier dostęp. Inną budzącą dosyć spore emocje usługą interaktywną jest jak by nie było telewizja łuków na życzenie. W każdej chwili użytkownicy mogą mieć dostęp do wybranych przez siebie materiałów filmowych w skład których wchodzą zarówno filmy jak i seriale telewizyjne czy też różnego rodzaju programy. Liczba pozycji które można w taki sposób wypożyczyć liczona jest często w tysiącach jeśli chodzi o największe firmy oferujące użytkownikom tego typu usługi. Czytaj dalej