Wszystko o telewizji bliskiej Tobie!

9Nowoczesna telewizja cyfrowa to także szereg wielu nowych funkcjonalności dostępnych dla użytkowników. Po pierwsze jest to na pewno zauważalna wyższa jakość obrazu telewizyjnego, do którego mają dostęp widzowie. Z całą pewnością jest to zresztą istotnym elementem samej technologii telewizji cyfrowej. Nadmienić warto przy tym, że widzowie mają do wyboru w zasadzie dwie różne wersje jeśli chodzi o jakość odbieranego obrazu telewizyjnego.

Obok standardowej, pojawia się jeszcze możliwość oglądania programów telewizyjnych w jakości FULL HD. Wymaga to jednak nie tylko dostępu do telewizji cyfrowej ale także dobrej klasy telewizora, na którym faktycznie możliwe będzie oglądanie obrazu telewizyjnego w tak wysokiej jakości. Wysoka jakość obrazu i dźwięku to cecha telewizji cyfrowej dostępna w zasadzie niezależnie od tego czy widzowie korzystają z kablówki czy też z naziemnej telewizji cyfrowej. Osobną kwestią są jednak dodatkowe usługi, także dostępne w przypadku telewizji cyfrowej. Na pewno jedną z takich usług jest możliwość nagrywania czy też zatrzymywania aktualnie oglądanych programów telewizyjnych.

Tutaj jednak wymogiem, już po stronie użytkownika jest konieczność posiadania odpowiedniej klasy dekodera telewizyjnego, który będzie wyposażony w dysk twardy. Dotyczy to zarówno sprzętu z którego korzysta się do odbioru cyfrowej telewizji kablowej jak i również dekoderów DVB-T, które mogą być używane do odbioru telewizji naziemnej. Znaczenie ma tutaj także i sama pojemność dysków twardych, zastosowanych w tych urządzeniach. Jeśli nie planujemy nagrywania dużych ilości programów telewizyjnych to w pełni wystarczający może być dysk przeciętnych rozmiarów.

W innych przypadkach wskazana jest zaopatrzenie się w odpowiednio większy dysk. Następną kwestią są usługi udostępniane przez samego operatora telewizyjnego. Do takich usług zaliczyć można na przykład dostęp do wirtualnej wypożyczalni VOD. Jest to interaktywna usługa, dzięki której widzowie mogą mieć dostęp do określonych programów telewizyjnych, które wypożyczają na określony czas.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>